קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
*היום השלישי למבצע "לתת כתף": כמעט 45,000 חיסונים ביום. קרוב ל 75,000 בסך הכל.*

שר הבריאות אדלשטיין: "בזכות הקדמת המבצע עשרות אלפי ישראלים כבר התחסנו. הביקוש מטורף. נגביר את הקצב הרבה יותר".
קורונה - משרד הבריאות
*שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין: "71,876 מתחסנים עד עכשיו!"*

"71,876. תסתכלו על המספר הזה - אלה רק החיסונים שדווחו עד כה. ויש עוד הרבה שבדרך לדווח. רק שלושה ימים למבצע "לתת כתף" והספקנו לחסן עשרות אלפי צוותים רפואיים וישראלים שבאוכלוסיית היעד נגד הקורונה.

אנחנו רק בתחילת הדרך, לכו להתחסן!"
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
המרכז הרפואי שיבא: הרב אלימלך פירר התחסן לפני זמן קצר כנגד נגיף הקורונה וחזר על קריאתו לציבור: לכו להתחסן!
קורונה - משרד הבריאות
הודעה חשובה לציבור לגבי טיסות עם מאומתי COVID19

עקב אדם מאומת לקורונה ששהה על הטיסות שלהלן, נדרש מכל מי ששהה על הטיסות להיכנס לבידוד באופן מיידי ל14 יום ממועד הנחיתה ולעדכן באתר משרד הבריאות.

טיסות הלוך:
*LY973 17/12* מישראל לאיחוד האמירויות (דובאי) - נתב"ג לנמל התעופה DBX
14:37 עד 20:00
*LY323 20/1* מישראל לצרפת (פריס) - נתב"ג לנמל התעופה שארל דה-גול CDG
10:39 עד 14:30

טיסות חזור:

*LY974 17/12* מאיחוד האמירויות (דובאי) לישראל – נמל התעופה DBX לנתב"ג
22:50 עד 00:30 (18/12)

*LY324 20/12* מצרפת (פריס) לישראל – נמל התעופה שארל דה-גול CDG לנתב"ג
16:41 עד 21:30

כל הנוסעים במחלקות התיירים בטיסות אלה מתבקשים להכנס לבידוד באופן מיידי ל- 14 יום ממועד הנחיתה ולמלא טופס בידוד מקוון באתר משרד הבריאות. למען בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם, מומלץ לבצע בדיקות קורונה בהקדם בנקודות הייעודיות למבודדים. השוהים בחו"ל מתבקשים להכנס לבידוד ולעדכן את רשויות הבריאות המקומיות.
קורונה - משרד הבריאות
קול קורא.pdf
קורונה - משרד הבריאות
קול קורא מיוחד שמפרסם בד"צ 'מחזיקי הדת' עליו חתם *הרבי מבעלזא*, ממנהיגי הציבור החרדי ובו קריאה ברורה להתחסן כולל מי שאינם נכללים בקבוצות סיכון - לטובת הציבור.
ההחלטה התקבלה לאחר שפרופ׳ *איתמר גרוטו*, משנה מנכ"ל משרד, הבריאות הופיע בפני חברי בית הדין והעניק סקירה מקיפה על יעילותו ובטיחותו של החיסון.
קורונה - משרד הבריאות
מטה ההסברה החרדי משרד הבריאות:

נשיא מועצת גדולי התורה התחסן וקרא לציבור: "להתחסן מהר ככל שניתן"

נשיא מועצת גדולי התורה, מרן ראש הישיבה הגאון הגדול רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, הגיע היום בשעות הצהריים (22.12.20) אל שערי המרכז הרפואי 'מעייני הישועה' להתחסן נגד נגיף קורונה.

המנהיג הליטאי בן ה-97, נשיא מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' שב לביתו לאחר כעשרים דקות וקרא לציבור "לצאת ולהתחסן מהר ככל האפשר".

יצויין כי מאז פרוץ הנגיף, מוביל הגאון רבי גרשון אדלשטיין את הקול הקורא להישמע להוראות משרד הבריאות ולנהוג על פי ההנחיות.

יציאתו של הגאון רבי גרשון אדלשטיין מביתו שברחוב ראב"ד בבני ברק, לשם קבלת החיסון מעבירה מסר ברור וחד משמעי לציבור והודפת את טענות הכזב כנגד החיסונים.
קורונה - משרד הבריאות
הודעת משרד הבריאות:

לאור מצב התחלואה אנו שבים ומבהירים את ההנחיות שנכנסו לתוקף, בתאריך 21.12.20 בשעה 21:00 בוטלו המדינות הירוקות וכל מי שהגיע לישראל , החל בשעה זו - חייב בבידוד בביתו למעט מי שחזר מבריטניה, דנמרק ומדרום אפריקה שחייב בבידוד במלונית.

החל מתאריך 23.12.20 בשעה 22:00, מי שיגיע לישראל יחויב בבידוד במלונית ללא קשר למדינה ממנה הגיע.

מי שלא חייב בידוד - לא יכנס למלונית. ועדת חריגים בשדה התעופה תאפשר חריגים הומניטריים להחלטה על מלונית וקיום בידוד ביתי. כדוגמת קשיש שזקוק לעזרה, קטין שנסע לבדו ואנשים הזקוקים לטיפול מיוחד.

כניסת זרים - איסור כניסה לישראל. מצוי בסמכות שר הפנים.
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
*שר הבריאות אדלשטיין עם המחוסן הראשון במסגרת "מגן אבות ואמהות": "פספסנו את הרכבת של הריסון המהודק - אין מנוס מסגר"*

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין התארח בדיור המוגן מגדלי הים התיכון בגני תקווה עם המחוסן הראשון במסגרת פרויקט "מגן אבות ואמהות", במסגרתו מד"א מחסן בבתי גיל הזהב ובבתי האבות.

"היום זה יום מרגש ויום עם דריכות", אמר אדלשטיין. "מרגש כי הגענו לכמעט 30,000 מתחסנים ביומיים הראשונים. זה נתון מדהים שמעיד על היענות יפה מאוד של הציבור להתחסן.
 
משרד הבריאות בראשותי פועל רבות כדי לזרז עוד את החיסונים. המטרה שנגיע ללמעלה מ 60,000 מתחסנים ביום. עכשיו עשינו עוד כברת דרך כשמתחילים לחסן את בית גיל הזהב באמצעות "מגן אבות ואמהות".

ויש גם דריכות:
 
הגענו ללמעלה מ- 5 אחוז מאומתים, ומקדם ההדבקה עומד היום על 1.3. אפשר להצהיר בצורה לא חגיגית לחלוטין – אנחנו בגל שלישי.
 
*אנחנו במצב קריטי שצריך להתנהל בחיסון ובריסון*.
 
עד שהחיסונים ישפיעו ייקח בין חודשיים לשלושה. בינתיים אנחנו חייבים לשמור על בריאות של אזרחי ישראל, ולהוריד את התחלואה.
 
בזבזנו זמן יקר ומצב התחלואה לא משאיר ברירה מללכת לסגר.
 
אני קורא לכולם לשים רק את הבריאות מול העיניים. אין לנו פריווילגיה להכניס שיקולים פוליטיים לשיקולי הבריאות".

*תמונות לשימוש חופשי. קרדיט: חורחה נובומינסקי, לע"מ*
קורונה - משרד הבריאות
2020 תמצ קורונה22 בדצמבר.pdf
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
שר הבריאות יולי אדלשטיין: "ביומיים הראשונים חיסנו כמעט 30,000 איש והביקוש עולה! החיסונים הגיעו גם לכרמיאל ולדימונה במרכזים האחודים שהגענו והיום נתחיל לחסן את בית גיל הזהב הראשון. אני קורא לאוכלוסיית היעד - לכו להתחסן!"
קורונה - משרד הבריאות
תמונת מצב עדכנית >>>

3,594 מאומתים חדשים אתמול (21.12).
86,857 תוצאות בדיקות שהתקבלו אתמול (21.12).

היום, 22.12 נכון לשעה זו:
472 חולים שמצבם מוגדר קשה.
119 מונשמים.
3,111 נפטרים במצטבר מפרוץ המגפה.

https://datadashboard.health.gov.il
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
*הבשורה של שר הבריאות לפריפריה: ממחר ייפתחו 10 מוקדים אחודים לחיסוני קורונה של כל קופות החולים בעשרה מוקדים שונים בצפון ובדרום: "לתושבי קרית גת וצפת מגיע להתחסן לא פחות מלתושבי תל אביב והרצליה"*

ביוזמת שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין, בהובלת המשל"ט ובסיוע צמוד של פיקוד העורף ייפתחו מחר בצפון ובדרום עשר תחנות אחודות של קופות החולים לחיסון נגד הקורונה. זאת מתוך רצון לתת שירות כבר השבוע בפריסה ארצית.

המרכזים האחודים ייפתחו בנהריה, קרית גת, כרמיאל, אילת, דימונה, ערד, צפת, קרית שמונה, שפרעם ושדרות.

השר אדלשטיין: "לתושבי קרית גת וצפת מגיע להתחסן לא פחות מלתושבי תל אביב והרצליה. אני מודה לרשויות המקומיות, לקופות החולים ולפיקוד העורף על ההתארגנות המהירה".
קורונה - משרד הבריאות
*הודעה משותפת*
*משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות*

*בהמשך להחלטות קבינט הקורונה בצהריים, הקבינט אישר הערב (ב׳) את הצעת ההחלטה של משרד הבריאות:*

החל מיום רביעי 23.12.20 בשעה 22:00, ישראלים השבים מחו"ל, מכל המדינות, יחויבו בבידוד במלוניות ל-10 ימים (עם 2 בדיקות) או 14 יום ללא בדיקות.

ההחלטה תקפה ל-10 ימים, עם אופציה להארכה, ותובא מיידית לאישור ועדת החוקה.

בתוך כך, לאחר חתימה של מנכ"ל משרד הבריאות, נכנסה לתוקף באופן מיידי חובת הבידוד הביתי של כל מי שמגיע מחו"ל. זאת עד לכניסת החלטת הקבינט לתוקף בעניין הבידוד במלונית.
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
*שר הבריאות אדלשטיין במשל"ט החיסונים: "קצב מתן החיסונים מצוין. צריך לקבוע תורים מהר יותר. ממשיכים עם החיסונים כאילו אין נגיף, נלחמים בנגיף כאילו אין חיסונים"*
 
שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין קיים הערב (שני) הערכת מצב במרכז השליטה של החיסונים בקריית שדה התעופה, בתום היום השני של מבצע "לתת כתף". בהערכת המצב נכחו גם ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש וראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס.
 
בהערכת המצב הוצגה לשר פריסת ההתחסנות נכון להיום, כאשר עד כה נפתחו 70 תחנות חיסון בפרישה ארצית ועד שבוע הבא יהיו 196 תחנות חיסון: 70 לכללית, 38 למכבי, 32 למאוחדת, 23 ללאומית, 23 בבתי חולים ועוד 10 תחנות אחודות של כל קופות החולים בצפון ובדרום. נכון להיום חוסנו כ 10,000 איש ונקבעו תורים ללמעלה מ 200,000 מבוטחים מכל קופות החולים.
 
שר הבריאות הודה לצוותים ואמר: "קצב החיסונים בבתי החולים ובקופות החולים משביע רצון. אני מודע לבעיות בקביעת התורים. הן נובעות מביקוש מדהים של אזרחים אשר מבינים את חשיבות ההתחסנות. צריך להזדרז בקביעת תורים. אנחנו ממשיכים עם החיסונים כאילו אין נגיף ומוטציה, נלחמים בנגיף כאילו אין חיסונים. הקדמנו את מבצע החיסונים בשבוע בידיעה שייתכן שיהיו בהתחלה חריקות כאלו ואחרות. כל זה, כדי לאפשר חיסונים מהירים ככל הניתן. זאת הדרך לנצח את הקורונה. אני קורא לכל מי שבקבוצת סיכון – לכו להתחסן".

*תמונות לשימוש חופשי*
קורונה - משרד הבריאות
'לתת כתף': הרב אריה קניבסקי, נכדו ומשמשו של הרב חיים קניבסקי, התחסן הבוקר נגד נגיף קורונה בבית החולים שניידר לאחר שקיבל הוראה מפורשת מסבו, ובכדי להזים שמועות שווא.

לצידו ד"ר אפרת ברון הרלב מנהלת בית החולים וסגנה ד"ר עומר ניב.
תמונה לשימוש חופשי.
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
קורונה - משרד הבריאות
*אדלשטיין בביקור בלאומית בתל אביב: "נדרוש בידוד ובדיקות לכל החוזרים מחו"ל מכל המדינות"*


שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין ביקר היום (שני) בהנהלת קופת חולים לאומית כדי לבחון מקרוב את ביצוע חיסוני הקורונה.

בין היתר פגש השר מבוטח בן 102 ומבוטחת בת 91, שניהם ניצולי שואה שהגיעו במיוחד להתחסן.

"אני שמח לראות מתחסנים ראשונים מקרב מבוטחי הקופה", אמר השר. "פגשתי בן 102 ובת 91, ניצולי שואה, שהגיעו קרביים לקבל את החיסון. ראיתי את האחיות בפעולה. כל התורים מלאים. אני רוצה להודות לכם על ההיערכות בזמן כל כך קצר. הערכה שלנו שכבר למעלה מ 200,000 תורים נקבעו בקופות השונות ורואים היענות מדהימה של הציבור.

אני מבקש מאזרחים שמעל גיל 60 ועם מחלות רקע להגיע להתחסן. בעזרת ה' תוך פרק זמן קצר נראה מיליוני מחוסנים. אנחנו עומדים בקצב.

*על המוטציה אמר השר*: "לגבי הישראלים החוזרים נדרוש בידוד ובדיקות לכל החוזרים מכל המדינות. נשים את הדברים על שולחנו של הקבינט.

אין שום עדות לכך שהמוטציה עמידה לחיסון. אנחנו עדים לעובדה שקצב ההדבקה עלה. בקבינט הקורונה נראה מה אנחנו כממשלה צריכים לעשות כדי להבטיח שהזן הזה לא יגיע לישראל. אנחנו מודאגים מהכניסה של האנשים מהמדינות האלו וממדינות אחרות בעולם.

*על הריסון המהודק אמר:* "אני רואה בחומרה את חוסר היכולת של השרים להחליט על צעדים למאבק בתחלואה. את ההשפעות של החיסונים נרגיש עוד חודשיים-שלושה. להניח שאפשר להמשיך ללא צעדי ריסון עוד חודשיים, זה להניח שעוד אלפים יגיעו לבתי חולים וחלקם ימותו לצערי הרב. לדבר הזה אני לא מוכן להסכים. לכן אנחנו דורשים לקבל החלטות לא פשוטות כדי להוריד את התחלואה".

*חיים פרננדס מנכל לאומית:* "אני מברך את שר הבריאות על ביקורו במרכז החיסונים של לאומית בתל אביב והמפגש המרגש של השר עם 2 מבוטחי לאומית ניצולי שואה בני 102 ו91 שבאו הבוקר להתחסן. המבצע החל בהיענות גבוהה במיוחד, ולמעלה מ10000 מבוטחים כבר תיאמו תור לחיסון. הקופה נערכה מבעוד מועד ואנו נותנים מענה בכל הערוצים לכלל הלקוחות- באתר, באפליקציה ובמוקד הטלפוני".

*תמונות לשימוש חופשי. קרדיט: גדעון מרקוביץ', לע"מ*